Župne obavijesti – NEDJELJA PRESVETOGA TROJSTVA 30. 5. 2021.

Župa sv. Stjepana – Gorica-Sovići

Župne obavijesti

NEDJELJA PRESVETOGA TROJSTVA

30. 5. 2021.

 

 

  1. Sutra je posljednji dan svibnja, i posljednji dan Svibanjske pobožnosti. Sutra neće biti krunice, ali ćemo svibanjsku pobožnost završiti prigodnim koncertom marijanskih pjesama, a koji će se održati, dakle sutra, u 19.30 u Staroj crkvi. Koncert će održati Komorni pjevački ansambl Pro arte, pod vodstvom maestre Katje Krolo Šarac, a čine ga studenti Studija glazbene umjetnosti mostarskog sveučilišta. Ovo je vrlo lijepa prigoda za završetak Marijina mjeseca svibnja i svibanjskih pobožnosti. Dobro došli!

 

  1. U četvrtak je svetkovina Presvetog Tijela i Krivi Kristove – Tijelovo, Brašančevo. Svetkovina je zapovijedana, dakle, ima stupanj nedjelje! Sv. mise su: u Sovićima u 9.30 sati, u Gorici u 8, te u 18 sati. Nakon mise u 18 sati bit će procesija s Presvetim kroz dvorište i Šamatorje s postajama i blagoslovom na tri mjesta. Na osobit način pozivamo ovogodišnje prvopričesnike i krizmanike da dođu na večernju sv. misu i sudjeluju u procesiji.

 

  1. U petak u 20 sati u Staroj župnoj kući u organizaciji Bratovštine bit će upriličena izložba slika slikarice Vesne Ćorluka iz Gruda. Izložba će biti postavljena u čast svetkovine Tijelova. Sve vas srdačno pozivamo da dođete.

 

  1. Od sljedeće nedjelje sv. mise slavimo po ljetnom rasporedu: u Gorici u 8 i 11 sati, a u Sovićima u 9.30 sati.

 

 

  1. Fotografije s Prve pričesti i krizme i dalje se mogu podignuti u studiju Foto flash u Grudama.

 

  1. Oglašavamo ženidbu sljedećih zaručnika:

IVAN KRIŽANAC, sin Zvonke i Ivanke r. Papić iz Vedašića (Tomislavgrad) i

ANA MISIR, kći Veselka i Marice r. Pavković iz Sovića.

 

JOSIP KOLJANIN, sin Ivana i Luce r. Kuraja iz Zagreba i

ANA KAPURAL, kći Krešimira i Mirjane r. Radeljić iz Gorice.

 

Ukoliko netko zna za kakvu zapreku za vjenčanje ovih oglašenih zaručnika, dužan je to dojaviti u župni ured.

 

  1. Od tiska su stigli novi brojevi Glasa koncila, Katoličkog tjednika. Izašao je novi broj Župnog listića.

 

  1. U proteklom tjednu umrla je: VINKA GRIZELJ ud. Jerkina. Pomolimo se…

 

 

————————————————–

SOVIĆI:

 

 

Za sve naše dobročinitelje, molimo: Oče naš… Zdravo Marijo… Slava Ocu…

 

Udostoj se Gospodine sve koji nam dobro čine, poradi imena svoga u ovom životu svakim blagoslovom blagosloviti, i na koncu ovog, nagraditi životom vječnim u kraljevstvu nebeskom. Amen.