ŽUPNE OBAVIJESTI – 12. NEDJELJA KROZ GODINU

23. lipnja 2024

 • Od tiska je stigao novi broj Glasa Koncila, Glasnik mira i novi župni listić.

 

 • Jutarnje misne nakane iz Gorice će i ovaj tjedan biti u staroj crkvi zbog radova u novoj crkvi. Misa u sljedeću nedjelju ako bude lijepo vrijeme će biti kao i danas u Šamatorju.

 

 • U ponedjeljak 24. lipnja je Rođenje sv. Ivana Krstitelja. Ivandan se kao svetkovina slavi u našoj susjednoj župi u Ružićima.

 

 • U utorak 25. lipnja će biti ispovijed starih i nemoćnih u Sovićima. Ispovijed započinje u 8:30 sati; molimo pripremite križ, svijeću i blagoslovljenu vodu. Ako imate nekoga nanovo prijaviti za ispovijed nazovite župni ured.

 

 • U srijedu 26. lipnja započinje Trodnevnica sv. Petru i Pavlu u Sovićima. Molitva krunice i ispovijed započinju u 19 sati, a posvetna molitva i sveta misa u 19:30 sati. Detaljan raspored trodnevnice i sve ostale informacije imate u novom župnom listiću.

 

 • U četvrtak 27. lipnja poslije svete mise u Sovićima naša klapa Bratovština održat će kratki koncert povodom 20 godina od osnutka. Čestitamo našoj klapi na velikih 20 godina te pozivamo sve vas da ih podržimo i zahvalimo na njihovom doprinosu te što su desna ruka ove župe. Poslije koncerta svi ste pozvani i na zakusku i druženje.

 

 • Naša župa organizira župno hodočašće u Rim, Asiz i Padovu, koje će biti od 15. do 19. rujna. Broj mjesta je ograničen, a cijena puta je 400 €. Prijave su kod Ante Bušića. U župnom listiću imate sve detaljno opisano kao i Antin broj na koji se možete prijaviti.

 

 • U subotu je svećeničko ređenje u katedrali u Mostaru u 11 sati. Naša četiri fratra; fra Ante Vukoja, fra Ante Begić, fra Vinko Baćak i fra Željko Tomić primit će sakrament svetog reda po rukama biskupa Petra Palića.

 

 • Također Petar Paradžik, koji je kršten u našoj župi proslavit će svoju mladu misu 30. lipnja u 10 sati u župi Materinstva Blažene Djevice Marije na brdima u Splitu.

          Naše fratre i mladomisnika preporučujemo u vaše molitve.

 

 • Idući četvrtak neće biti večernje svete mise ni klanjanja u Gorici zbog trodnevnice u Sovićima.

 

 • Kroz mjesec srpanj i kolovoz neće biti večernje svete mise četvrtkom, a župni ured radit će do podne.

 

 • U subotu je svetkovina sv. Petra i Pavla, zaštitnika naše filijalne crkve u Sovićima. Svečano misno slavlje i procesija započinju u 10 sati. Svetu misu predslavit će fra Augustin Čordaš, župni i samostanski vikar na Širokom Brijegu.