MISA ZA MLADE, PETAK 4. 11. 2022. U 20 SATI

Svakog prvog petka u mjesecu slavit ćemo svetu misu, imati prigodu za svetu ispovijed te promišljati o određenim temama.
Pozivamo sve mlade; studente, radničku mladež, ali i sve one koji se osjećaju mladi da dođu u petak 4. studenoga u Goricu u 20 sati na prvu „Misu za mlade“. Molitva krunice i prilika za svetu ispovijed je u 19:30 sati, a zatim slijedi sveta misa u 20 sati koju će predslaviti župnik fra Marin Karačić.
 
Kroz prve petke u mjesecu posvećivat ćemo se i Srcu Isusovu da naša srca uskladi sa svojim Srcem. Tema o kojoj ćemo promišljati je oholost.
“Oholost je izvor svih grijeha. Ohol čovjek zna sve i nitko ga ne može poučiti; gotov je čovjek i nitko mu ne može stati uz bok. Najviše ih ima među onima koji ne mare za Crkvu ni za Boga.
Ohol čovjek je samodopadan; samog sebe obožava i sve sebi pripisuje. Oholoste jako osjetljiva, uzrujava se kod svakoga nepriznanja, kod svake sumnje i ukora, kod svakoga tobožnjega zapostavljanja. Voli prigovarati i kritizirati i žive i mrtve…”
 
Dođite u petak, molimo za poniznost i
rastimo zajedno u vjeri!