CVJETNICA 24. ožujka 2024. ŽUPNE OBAVIJESTI

  • Započeli smo Veliki i sveti tjedan.

 

  • Na Veliki četvrtak Misa večere Gospodnje je u 19 sati u župnoj crkvi, a potom klanjanje u tišini do 22 sata

 

  • I ove godine na Veliki petak molit ćemo zajednički križni put od zvonika sv. Ilije u Bobanovoj Dragi do župne crkve. Križni put polazi u 13.30 sati. Križonoše i čitači neka dođu barem 15 minuta ranije, a sad iza mise neka čitači preuzmu svoja čitanja u uredu.

 

  • Prijevoz će biti organiziran od granice prema Bobanovoj Dragi i to u 12.15, i 13 sati. Autobusi će stajati na svakom autobusnom stajalištu. Iza obreda organiziran je prijevoz vjernika autobusom prema Bobanovoj Dragi.

 

  • Liturgija Velikog petka je nakon križnog puta (oko 17 sati). Ukoliko dvojite, jer ne možete sudjelovati na oba ova čina, onda prednost treba dati obredima, odn. liturgiji Velikoga petka u crkvi, jer to je službena liturgija Crkve.

 

  • Na Veliki i sveti petak propisan je strogi post i nemrs.

 

  • Na Veliku subotu, veliko bdijenje u Vazmenoj noći počinje u 20 sati u župnoj crkvi. Nakon bdijenja slavimo prvu misu uskrsnuća Gospodnjeg, i na koncu će biti blagoslov uskrsnog jela. Blagoslov uskrsnog jela bit će i u Sovićima u 17 sati.

 

  • Na Uskrsni dan, sv. mise slavimo po uobičajenom rasporedu, a svečano misno slavlje je u župnoj crkvi u 11 sati.

 

  • Od tiska je stigao novi broj Glasa koncila i Glasnik mira. Pretplatnici neka uzmu svoje primjerke.

 

  • Umrla je Tonka Boban iz Bobanove Drage, za pokoj njene duše molimo….